Kaliskie Spotkanie Ludzi Nowej Kultury

W ramach 2. Kaliskiego Spotkania Ludzi Nowej Kultury pragniemy zaprosić widzów na premier spektaklu muzycznego Teatru Futryna pt. "Pollyanna".
Świat mieszkańców Beldingsville, w który wkracza tytułowa Pollyanna, jest uporządkowany, ale wypełniony nudnym i drętwym życiem. Co stanie się, gdy wypracowane formy zaczną się rozpadać?

Przeczytaj więcej

Międzypokoleniowe Centrum Nowej Kultury

Pragniemy, aby MCNK w Kaliszu było przestrzenią dedykowaną efektywnej organizacji wszelkich działań statutowych i programowych Fundacji Światło i Sól: klubu seniora (w godzinach porannych), zajęć rozwijających dla dzieci i młodzieży (w godzinach popołudniowych) oraz koncertów, konferencji, spotkań, paneli, projekcji (w godzinach wieczornych).

Przeczytaj więcej

Ogród Nowej Kultury

Przeczytaj więcej

Litania Wolności

Litania Wolności jest przedsięwzięciem kulturalno-edukacyjnym upamiętniającym ważne postacie z historii Polski XX wieku. Litania Wolności jest poświęcona pamięci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, kapelana warszawskiej „Solidarności”, obrońcy praw człowieka w PRL, zamordowanego w październiku 1984 roku, a także tym imiennym i bezimiennym, którzy współtworzyli z Nim „Msze za Ojczyznę".

Przeczytaj więcej

SpragnieniKultury.pl

Nasza Fundacja pragnie stworzyć w ramach lokalnych mediów obywatelskich portal informacyjno-edukacyjny – spragnienikultury.pl, którego celem będzie promowanie i popularyzowanie wszelkich zaszczytnych działań kulturalnych na terenie Kalisza i najbliższej okolicy, ukazanie fenomenu istniejących podmiotów kultury, tła historycznego...

Przeczytaj więcej

Mieszko z Kalisza

Projekt edukacyjno-profilaktyczny "Mieszko z Kalisza" to propozycja dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych opierająca się na pracy w czterech wymiarach:

Przeczytaj więcej